
ICT helpt u verder. Dat is het uitgangspunt. Continuïteit en veiligheid gewaarborgd.
Het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid (NIFV) helpt professionals, beleids-makers en bestuurders binnen de brandweer, Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) en crisisbeheersing om zich optimaal voor te bereiden om de fysieke veiligheid van onze samenleving te borgen. Dit doet het NIFV met actuele kennis, advisering en toegepast onderzoek.
De LFR is een landelijke faciliteit ten behoeve van de partners in de veiligheid met als centrale rol de multidisciplinaire onder-steuning waaronder bijstand en operationele logistiek.
De LFR maakte tot voor kort gebruik van de ICT omgeving van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Door het aannemen van de Wet op de Veiligheidsregio’s is de LFR per 1 oktober 2010 overgaan naar het NIFV, vooruitlopend op een nieuw op te richten Ondersteuningsorganisatie Fysieke Veiligheid. Het NIFV heeft Ictivity gevraagd om de transitie van de LFR naar de ICT omgeving van het NIFV uit te voeren.
De LFR blijft gebruikmaken van de huidige kantoorlocaties. Dat betekent dat het niet alleen nodig was om de data en applicaties van de LFR over te brengen naar het NIFV, maar dat het daarnaast nodig was om ervoor te zorgen dat de LFR werkplekken een connectie konden maken naar de ICT omgeving van het NIFV.
In overleg tussen het NIFV en Ictivity is besloten om hiervoor een Virtual Desktop Infrastructure (VDI) omgeving op basis van VMware View te implementeren. Op die manier werken de LFR applicaties en (virtuele) LFR desktops op de locatie van het NIFV. LFR medewerkers kunnen vanaf hun eigen (thuis)locatie een connectie met een virtuele desktop bij het NIFV maken. En zo hebben de LFR medewerkers, op afstand, de beschikking over alle benodigde LFR ICT middelen.
In dit project is er door Ictivity voor gekozen om, voorafgaande aan de werkelijke migratie(s), veel aandacht te besteden aan overleg met de LFR gebruikersorganisatie en het testen van de oplossing. Dit zorgt ervoor dat de uiteindelijke nieuwe VDI omgeving maximaal aansluit op de specifieke eisen en wensen van de LFR. Dit op zijn beurt heeft geresulteerd in een bijzonder soepele migratie van de LFR naar het NIFV. De gekozen aanpak bewijst dat een succesvolle migratie niet alleen afhangt van een goed technisch ontwerp. Het tijdig betrekken van de gebruikersorganisatie(s) in het project is ook ditmaal van groot belang gebleken. Door goed naar de LFR te luisteren is nu een nieuwe VDI omgeving voor de LFR beschikbaar die door de LFR medewerkers naar volle tevredenheid wordt gebruikt. “Door het direct betrekken van gebruikers en een proefmigratie is een naadloze overgang gerealiseerd” aldus Leon Visser, ICT Manager bij het NIFV.
Wilt u meer weten over de mogelijkheden van VDI omgeving? Neem dan vrijblijvend contact op met één van onze VDI experts:
info@ictivity.nl
088 – 428 4848